Покутсько-Буковинські Карпати

Поку́тсько-Букови́нські Карпа́ти — гори (гірський масив) у зовнішній смузі Українських Карпат, у межах Івано-Франківської та Чернівецької областей.

Простягаються з північного заходу на південний схід від верхів’я річки Лючки (басейн Пруту) до кордону з Румунією майже на 75 км. Ширина до 25—30 км. З північного сходу прилягають Покутська і Чернівецька височини, з південного заходу — Верховинсько-Путильське низькогір’я. У рельєфі Покутсько-Буковинських Карпат виділяють низькогір’я (до 800 м) і крутосхилі середньогір’я (заввишки до 1483 м, гора Ротило). Гори являють собою систему хребтів, розділених річковими долинами Пістиньки, Рибниці, Черемошу, Серету і їхніми притоками. Складаються з флішу. Схили до висоти 600—700 м вкриті переважно буковими та буково-ялицево-ялиновими лісами, до висоти 1150 м — буково-ялиновими лісами, вище — ялинові ліси та гірські луки (полонини). Міжгірські долини густо заселені, 15—18% земель розорані.

Huculsczyna IF-3.JPG

Вигляд з перевалу Німчич на долину річки Черемош

У межах Покутсько-Буковинських Карпат лежать Національний природний парк «Гуцульщина» і Вижницький національний природний парк, а також Лунківський заказник і ще кілька природоохоронних територій. У горах чимало мальовничих водоспадів: Сикавка, Сріблясті та інші, а також скель: на хребті Сокільському, Протяті Камені, Писаний Камінь, Кам’яна Багачка. Є декілька цікавих перевалів — Німчич (586 м), Буковецький (810 м), Шурдин (1173 м), а також перевали місцевого значення — Мочерка (970 м), Чимирнар (1000 м), Садеу (1077 м).

Деякі хребти
Ребровач-Діл
Карматура
Кам’янистий
Брусний
Сокільський
Шурдин
Баньків
Томнатик
Чимирна
Деякі вершини
Ротило (1483 м)
Хорде (1478 м)
Біла Кобила (1476 м)
Грегіт (1472 м)
Лисина Космацька (1465 м)
Габорянська (1444 м)
Версалем (1406,7 м)
Лунгуль (1377 м)
Ліснів (1257 м)

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s